Kūno terapija

(angl. Somatic Movement Therapy)

Kūno terapija, tiksliau Somatinio Judesio Terapija, yra holistinė praktika, kviečianti autentiškai tyrinėti save ir sudaryti erdvės pokyčiui visuose asmenybės sluoksniuose – kūne, prote ir jausmuose. Terapijos metu kviečiama patirti kūną iš vidaus. Darbas su kūnu remiasi supratimu, kad tai, ko reikia mūsų savigydai ir vidiniam augimui yra kiekvieno viduje. Tai tampa prieinama, kai išmokstame pastebėti ir sekti paskui savo įkūnytą vidinį procesą. Ši praktika įgalina mus kūrybingai dalyvauti kelionėje link savo kūno-jausmų-įsitikinimų sveikimo ir suklestėjimo, išvystyti pasitikėjimą savo vidiniu žinojimu ir intuicija, įgyti įgūdžių, padedančių prieiti prie šios vidinės kūno ir proto išminties.

Kūnas atsimena. Kūnas ne tik suteikia formą ir fizinę funkciją, bet taip pat talpina savyje asmenines gyvenimo istorijas ir patyrimus nuo pat embriono užsimezgimo gimdoje. Šie gyvenimo patyrimai gali kūne sukurti įtampą, skausmą, suvaržymą, lygiai kaip ir - jėgą, lankstumą, graciją. Kūno terapijoje pažadiname kūno suvokimą per terapinį prisilietimą, kvėpavimą, judesį, balsą, vaizdinius. Taip kūno įtampos ir blokai gali tirpti, kūnas integruojasi į vientisą visumą ir atranda stabilią atramą iš vidaus, grįžta judesių grakštumas ir jėga, gali atsistatyti ląstelių gyvybiniai procesai. Prabudus kūno atminčiai, atsiranda galimybė užgniaužtoms emocijoms išeiti iš kūno. Šis darbas padeda suvokti senus ribojančius emocinius modelius ir atrasti naujus pasirinkimus, padedančius sukti gyvenimo istoriją norima linkme.

Santykis su savimi ir kitais pradeda aiškėti ir švarėti, kai keliaujama link Savasties, link savo vidinio vaiko tikrų poreikių. Terapinė erdvė sudaro galimybę įsigilinti į savo jausmus, rasti sau tinkamų būdų pasirūpinti jais; suteikia galimybę susigrąžinti savo prarastas asmenybės dalis, užtikrinti nudrąsintas ir pažinti stipriąsias. Taip randama įžvalgų, kaip kurti nuoširdų ir palaikantį santykį su savimi ir kitais, kaip bendraujant su pasauliu neprarasti savęs, gerbti savo ir kitų ribas.

Atsparumas stresui. Kūno terapijoje vienas iš esminių etapų yra surasti asmeninius resursus. Resursai yra viskas, kas greitai grąžina į save ir padeda atgauti vidinę pusiausvyrą (pvz., rami vieta kūne, įsižeminimas, meilė sau). Terapiniame procese resursai tampa svarbiu palaikymu ir „minkšta pagalve“, kad procesas vyktų kuo švelniau. O gyvenime streso situacijose resursai subalansuoja, padeda reaguoti ramiau ir produktyviau, padeda išlikti aktyviam be įtampos.

Kūno terapija – prasmingas laikas, paskirtas įkūnyti daugiau darnos savo kūne ir savo gyvenime.

Individualios sesijos yra konfidenciali erdvė, kur esate sutinkamas su pagarba ir empatija. Jos paprastai vyksta kartą per savaitę ir trunka 1 val. Skelbiami ir užsiėmimai grupėje.

Metodai. Dirbu pagal Londono „Integruotos Kūno ir Judesio terapijos“ instituto mokymus (http://ibmt.co.uk), kurie remiamasi Autentiško Judesio Disciplina, Body- Mind Centering®, Embriologija, Kūdikio vystymosi judesiais ir Somatine psichologija.

Atlikusi visus praktikos reikalavimus, esu diplomuota šios terapijos praktikė ir edukatorė. Atitinku tarptautinius reikalavimus, keliamus Somatinio judesio terapeutams (ismeta.org). Savo darbe taip pat integruoju Margaret Landale Kūno psichologijos mokymus „Trauma kūne“ bei kitų praktikų žinias.

Detaliau apie patirtį, studijų turinį skaitykite čia:

Išsami biografija

“Susitikimas su Savastimi - sveikatos pagrindas.”
Psichoterapeutė, VU docentė M. Dovydaitienė